Minimalizm i konstruktywizm jako inspiracje

Wspaniale, jeśli dom wraz z ogrodem tworzy spójną pod względem stylistycznym całość. Minimalizm i konstruktywizm to nurty ukształtowane w sztuce XX wieku – interpretowane nieustannie i wykorzystywane w naszej przestrzeni. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią awangardowe rozwiązania i w pełni nowoczesny design. Prostota i doskonałość – oto jakości, które wprowadzimy do domu i ogrodu.

Minimalizm w sztuce i w codziennej przestrzeni

Sztuka minimalizmu rozwijała się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Twórcy minimalizmu dążyli do maksymalnych uproszczeń. Gładkie powierzchnie i elementarne kształty – to podstawa ich twórczości. Redukcja wszelkiej ornamentyki.

Minimalizm może stać się centralnym rozwiązaniem stylistycznym dla domu (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, w odniesieniu do bryły budynku) oraz ogrodu. Do przestrzeni ogrodowej akcenty minimalistyczne wprowadzą meble ogrodowe Zumm. Perfekcyjnie zaprojektowane, łączą luksus z artyzmem.

Konstruktywizm w sztuce, w domu i w ogrodzie

Podobnie jak minimalizm, konstruktywizm, który powstał na początku XX wieku, odrzucał dekoracyjność. Eksponował natomiast samą konstrukcję przedmiotu. Jakby go odsłaniał. Podkreślał funkcjonalność. Rewelacyjnym przykładem takiego podejścia do tworzenia są prace meblarskie Gerrita Rietvelda. Czerwono-niebieskie krzesło to wybitne dzieło, na którym do dzisiaj wzorują się projektanci nowoczesnych mebli.

Designerskie meble, na przykład hokery czy stoliki, idealnie wręcz wpasowują się w tradycję konstruktywistyczną. Także aluminiowe meble Zumm, odsłaniające swoją formę w niebanalny sposób, nawiązują do tego stylu tworzenia. Doskonałą przestrzenią do urządzenia w tym charakterze jest na pewno loft.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.