Kamień naturalny w domu i w ogrodzie

Zarówno nasze wnętrza jak i budynki oraz ogrody najpiękniej zdobi to, co pochodzi wprost z natury. Ponadczasową dekoracją pozostaje kamień naturalny w rozmaitych konfiguracjach, kolorystyce, wykorzystany na wiele sposobów. Otoczaki, gnejs, dolomity, marmur, trawertyn, wapień, piaskowiec, granit, granodioryt – upiększają przestrzeń.

Kamienne dekoracyjne

Niektóre kamienie prezentują się tak zjawiskowo i szlachetnie, że stanowią ozdobę samą w sobie. Umieszczone na elewacji czy na blatach stołów ogrodowych – tworzą dekorację w wyrafinowanym stylu.

Na przykład granity wykorzystywane są w budownictwie jako ozdoba. Marmur może posłużyć do wykonania rzeźby ogrodowej na zamówienie. Możemy dobrać interesujący nas kolor marmuru: biały, czerwony, czarny, brunatny, zielonkawy, szary. Marmur ma krystaliczną teksturę i jest łatwy w obróbce.

Na tle białego marmuru pięknie wyglądać będą białe meble ogrodowe Oltre. Albo na zasadzie kontrastu można ustawić je w pobliżu kompozycji z czarnego dolomitu. Można pobawić się kolorem mebli i wybrać na przykład czarne czy brązowe zestawy, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Kamienne stylizacje

Kamień naturalny to także świetny budulec służący naśladowaniu samej natury. Dzięki niemu stworzymy bez trudu wodospad, stawek czy strumień, który imitować będzie górski świat i jego ponadczasowe piękno. Ogród w stylu rustykalnym czy naturalistycznym wręcz domaga się kamiennego uzupełnienia.

Kamień naturalny we wnętrzach

Także we wnętrzach kamień naturalny zaprezentuje się nad wyraz efektownie, niekoniecznie tylko w eleganckiej wersji marmurowej czy granitowej. Nawet zwykłe otoczaki mogą pomysłowo ozdobić kominek w rustykalnym stylu albo całą ścianę, celowo odsłoniętą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.