Mieszkanie w stylu eko

Ekologia może być naprawdę inspirująca. Naprawdę super jest być eko! Mieszkanie w stylu eko okaże się wspaniałym pomysłem na życie. Będzie nam doskonale służyło i zaskakiwało oryginalną prezentacją. Zacznijmy od kuchni, bo tam powinna gościć ekologia we wszystkich wymiarach: koloru, zapachu, smaku. Niech ekologia sprawia nam przyjemność. Niech daję frajdę życia po swojemu i zgodnie z rytmem natury.

Kuchnia w stylu eko

Do kuchni w stylu eko jako podstawę polecamy drewniane meble i dodatki. W pełni eko będą szafki, stoły, krzesła i półki z odzysku – takie wygrzebane na targu staroci albo znalezione na strychu u babci. Starannie odnowione i pomalowane na jaskrawe kolory – stworzą kuchnię o niepowtarzalnym charakterze. Coś wspaniałego!

W ekologicznej kuchni oczywiście nie może zabraknąć prawdziwych roślin w doniczkach: pachnących ziół, swojskiego szczypiorku na kanapki, świeżej rzeżuchy, uspokajającej melisy i mięty (lub kocimiętki) do chłodnych drinków. Taki nasz własny warzywniak na parapecie albo na specjalnej półce.

W salonie dzieła sztuki recyclingu

W pokojach niech zagoszczą dzieła sztuki recyclingu, najlepiej przygotowane przez nas samych. Designerski stolik w wersji eko – to propozycja wielu producentów awangardowych mebli. Moda na ekologię rozwija się także na tym poziomie.

Green fingers

Ekologiczne mieszkanie traktuje się też na poziomie społecznego współbycia. Powstają tzw. green fingers (zielone palce). Są to sieci połączonych ze sobą obszarów zieleni na terenie dużych miast.

W mieszkanie w stylu eko z pewnością wpisują się także domy z drewna Mawit. Do tematu ekologii podchodzi się tutaj kompleksowo, proponując energooszczędne budynki. Termoizolacyjność na wysokim poziomie osiąga się tutaj poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów i technologii (np. szwedzkiej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.