Twój ogród od-nowa

Nie tylko dom wymaga odnowy, ale także ogród, który z czasem traci swoje pierwotne piękno. Potrzebuje konkretnych zmian i działań. Ale przede wszystkim – dużej porcji świeżych pomysłów, które odnowią jego dawne piękno. Remont domu zatem warto poszerzyć o rewitalizację ogrodu – o przywrócenie go do życia. To wdzięczne zadanie, bo przecież pracujemy głównie z naturą i to ją kształtujemy według własnych potrzeb.

Stare style w nowej odsłonie

Niewątpliwie przyda się powtórka z historii ogrodnictwa. Warto przypomnieć sobie dwa typy ogrodów: francuski i angielski. Może któryś z nich pomoże nam odnowić naszą przestrzeń w niebanalny sposób.

W stylu francuskim

Styl francuski, klasyczny a ciągle popularny w nowych odsłonach, wymaga przecież skrupulatnego uporządkowania. Symetria powinna charakteryzować zarówno elementy horyzontalne jak i wertykalne ogrodu. Ścieżki, place, tarasy, rośliny, rzeźby – muszą tworzyć spójną całość.

Dostępne obecnie produkty czy technologie – sprawiają, że styl francuski nabiera nowoczesnego wymiaru. Łączymy tradycję i współczesność. Klasykę i designerskie wyrafinowanie. Piękną ozdobą takiego ogrodu będą na pewno efektowne meble ogrodowe Gardenspace.

W stylu angielskim

Drugą propozycją odnowy ogrodu jest styl angielski – także w swojej nowoczesnej formie. Warto na niego się zdecydować, jeśli w naszej przestrzeni (i może w nas samych) za mało jest swobody i kreatywności. Uwolnijmy wyobraźnię i uwolnijmy naturę w naszych ogrodach. Zdecydujmy się na fragment przestrzeni w naturalistycznym stylu. Wykorzystajmy stare drzewa i stwórzmy pośród nich leśny zakątek. Może wodospad czy strużka z wykorzystaniem atrakcyjnego kamienia naturalnego – ożywi nasz ogród i uprzyjemni przebywanie w nim przez cały dzień.

Ogrody zimowe

Mamy jeszcze ogrody zimowe, czyli oranżerie, które rządzą się własnymi prawami jeżeli chodzi o styl ich urządzenia, zobaczcie tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.