Remont na ulicy

Remont – zgłaszać czy nie?

Generalnie jeśli przeprowadzamy jakikolwiek remont w większej wspólnocie warto jest o tym poinformować. Na pewno sąsiedzi zrozumieją, że odbywać się będą prace remontowe i nie będą mieli nam tego za złe, ale nie wywiązanie się z tego obowiązku może nas w pewnych sytuacjach słono kosztować. Dobrym sposobem na uniknięcie kary jest przejrzenie regulaminu spółdzielni. Warto o wszystkie sporne kwestie zapytać zarządcę budynku. Poza tym warto znać dość dobrze prawo budowlane, ono też reguluje szereg rzeczy odnośnie tego typu działań.
Niestety czasem trzeba także przygotować odpowiednie dokumenty jeśli chcemy bardziej ingerować w strukturę budynku np. poprzez wyburzenie jakiejś ściany. Wtedy warto dokładnie zebrać informacje na temat potrzebnych pism, które musimy złożyć. Ważne jest to także ze względów bezpieczeństwa. Usunięcie nieodpowiedniego elementu może wręcz przyczynić się do katastrofy budowlanej. W większości przypadków chodzi jednak tylko i wyłącznie o ludzką życzliwość.
Ludzie lubią żyć w spokoju i wszelki hałas im przeszkadza. A wtedy wszczynają niepotrzebne spory. Odnotować należy też fakt, czy zgodnie z prawem prowadzone przez nas prace to remont, czy też kwalifikują się one już jako przebudowa. Wszelkie wskazane w artykule elementy pozwalają ocenić zakres prac i pomóc w realizacji z góry założonego celu, jakim jest piękniejsze miejsce naszego zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.